Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gramoz Ruçi i kthehet ministres: Mos e mbaj mendjen tek muhabeti

Postuar: 18/07/2019 - 22:25

Gjatë miratimit të rendit të ditës në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë, teksa po diskutohej për kalimin e ndryshimeve në ligjin për duhanin, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i kërkoi Ruçit që të përsëriste edhe njëherë nenet se nuk i dëgjoi. Por kryetari i Kuvendit nuk e priti mirë duke i kërkuar që ta ketë mendjen te votimi dhe jo te muhabeti gjatë leximit.

Debati:
Gramoz Ruçi: Zonja ministre, dëshironi të shpreheni?
Ogerta Manastirliu: Më fal kryetar, por nuk dëgjohet, kemi probleme me dëgjimin, nuk dëgjohet çfarë po thua...
Gramoz Ruçi: Çfarë nuk dëgjohet?
Ogerta Manastirliu: Për çështjen e amendimit
Gramoz Ruçi: Atëherë detyrohem, të dëgjoni ju, mos bëni muhabet me njëri tjetrin, ta lexoj dy herë
Ogerta Manastirliu: Por nuk dëgjohet
Gramoz Ruçi: Po të kesh mendjen e dëgjon, ja si ta dëgjosh

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 23:55

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sonte i ftuar në studion e Syrit.tv, në intervistën e parë televizive për këtë sezon.

Postuar: 22/08/2019 - 23:37

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Micotaqis deklaruar se respektimi I të drejtave të minoritetit gr

Postuar: 22/08/2019 - 23:14

Kryetari i PD-së Lulzim Basha sulmoi në një intervistë deputeten Rudina Hajdari, Myslym Murrizin

Postuar: 22/08/2019 - 22:50

Lulzim Basha ka lajmëruar lëvizjet që do të bëjë opozita në muajin shtator.

Postuar: 22/08/2019 - 22:30

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 22/08/2019 - 22:23

Kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se në 30 qershor nuk pati zgjedhje sepse 85% e qytetarëve i b

Postuar: 22/08/2019 - 22:11

Kryedemokrati Lulzim Basha sulmon dy deputetët e PD Rudina Hajdari e Myslym Murrizi dhe Lefter Ko