BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Politike

Grida Duma flet hapur, tregon çfarë mendimin ka për Linda Ramën, Monika Kryemadhin dhe Aurela Bashën

Grida Duma flet hapur, tregon çfarë mendimin ka për Linda

Ish deputetja demokrate Grida Duma është pyetur nga moderatori Ronaldo Sharka për gratë e liderave në politikë, lidhur me faktin se çfarë mendon ajo për to:

“Element kyç të jetës politike (2X). Gratë e liderave, janë influente. Përbëjnë atmosferën, gjëndjen mendore e shpirtërore, të bashkëshortit të tyre qe duhet të marrë vendime. Sa më të arritra të jenë vetë, aq më mirë i bëjnë politikës së ndjekur dhe vendimtare. Sa më pak të arrira të jenë ato, aq më shumë jam e bindur që influenca do të jetë e pabalancuar. Por që të mendojmë që ka gra të liderave apo të krerëve që nuk influencon, në vendimet e veta, është një utopi fëmirore. Kështu që po, janë shumë të rendësishme”- u shpreh Grida Duma.