BREAKING NEWS

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan: Më kërkoi në mënyrë jodiplomatike…

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan:
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin
x
BREAKING NEWS

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon planin e madh që po përgatitet për Shqipërinë

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa
x
BREAKING NEWS

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do
x
BREAKING NEWS

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit
x
BREAKING NEWS

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime
x

Politike

Grida Duma pranon gabimet e Bashës: Vendimi për përjashtimin e Berishës u nuk ka të bëjë me demokracinë e partisë

Grida Duma pranon gabimet e Bashës: Vendimi për përjashtimin e

Nënkryetarja e PD, Grida Duma ka deklaruar se edhe Basha ka gabimet e tij nën udhëheqjen e PD, duke nisur nga mosdëgjimi i zërit të demokratëve apo mosrespektimi i vendimeve të tyre, por që edhe Berisha ka qenë pjesë e atyre vendimeve.

Në një dalje për mediat, Duma shprehet se e vetmja gjë për të cilën lobon, është  që demokratët të tregohen të mençur për veten dhe të marrin mbrapsht kontributin në këto 8-9 vite.

“Ndasitë nuk gjejnë më gjuhën e kompromisit. Çfarëdo vijimi të jetë jeta politike, do të vijoj të them disa të vërteta. Dua që demokratët të tregohen të mençur për veten, të marrin mbrapsht kontributin në këto 8-9 vite, atë që kanë dhënë deri më sot të mos e çojnë dëm. 

Demokratët të kuptojnë se lidershipi ka marrë një vendim ndaj PD-së për ta bërë forcë fituese. E paarsyeshme të ndjekësh nevojat e askujt personalisht. Bashën nuk e shikoj si individ, por institucion të kryetarit të partisë. Duke mos dëgjuar zërin e demokratëve të vërtetë dhe mosrespektuar vendimin e tyre për arsye që edhe Berisha ka qenë pjesë. Vendimi Bashës për Berishën nuk është çështje e demokracisë së partisë. 

Kryetari i PD, nëse Berisha do të ishte në vend të tij, Berisha do ta kishte përjashtuar jo pas tre muajsh, por brenda momentit. Lidershipi nuk mund t’u thotë demokratëve të përçahen”, shprehet Duma.