BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Politike

Grida Duma pranon gabimet e Bashës: Vendimi për përjashtimin e Berishës u nuk ka të bëjë me demokracinë e partisë

Grida Duma pranon gabimet e Bashës: Vendimi për përjashtimin e

Nënkryetarja e PD, Grida Duma ka deklaruar se edhe Basha ka gabimet e tij nën udhëheqjen e PD, duke nisur nga mosdëgjimi i zërit të demokratëve apo mosrespektimi i vendimeve të tyre, por që edhe Berisha ka qenë pjesë e atyre vendimeve.

Në një dalje për mediat, Duma shprehet se e vetmja gjë për të cilën lobon, është  që demokratët të tregohen të mençur për veten dhe të marrin mbrapsht kontributin në këto 8-9 vite.

“Ndasitë nuk gjejnë më gjuhën e kompromisit. Çfarëdo vijimi të jetë jeta politike, do të vijoj të them disa të vërteta. Dua që demokratët të tregohen të mençur për veten, të marrin mbrapsht kontributin në këto 8-9 vite, atë që kanë dhënë deri më sot të mos e çojnë dëm. 

Demokratët të kuptojnë se lidershipi ka marrë një vendim ndaj PD-së për ta bërë forcë fituese. E paarsyeshme të ndjekësh nevojat e askujt personalisht. Bashën nuk e shikoj si individ, por institucion të kryetarit të partisë. Duke mos dëgjuar zërin e demokratëve të vërtetë dhe mosrespektuar vendimin e tyre për arsye që edhe Berisha ka qenë pjesë. Vendimi Bashës për Berishën nuk është çështje e demokracisë së partisë. 

Kryetari i PD, nëse Berisha do të ishte në vend të tij, Berisha do ta kishte përjashtuar jo pas tre muajsh, por brenda momentit. Lidershipi nuk mund t’u thotë demokratëve të përçahen”, shprehet Duma.

Më të lexuarat