Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Gruaja ka 30 vite që ka vdekur, por voton’/Deputeti i PS tregon çfarë ndodh në zgjedhje

Postuar: 11/10/2018 - 13:31

Gjatë diskutimit të projektligjit për Gjendjen Civile sot në Kuvend, deputeti i PS, Ulsi Manja deklaroi se listat do të pastrohen nga personat që kanë ndërruar jetë, por që figurojnë ende në listat e zgjedhjeve, ndërsa tregoi një rast që shkaktoi të qeshura në sallë.
 
Ka 27 vite që regjistrat e Gjendjes Civile nuk pastrohen nga personat e vdekur dhe sa për humor, vajti një burrë 80 vjeç të votonte dhe pyeti një anëtar të komisionit, a votoi gruaja ime sot? Ai i tha po ka votuar në orën 08:30. Më raft pika tha plaku, që nuk erdha të votoja më herët ta takoja. Pse i tha anëtari i komisionit, jeni të divorcuar, nuk jetoni bashkë? Jo tha ai, ajo ka 30 vite që ka vdekur dhe të vetmen mundësi me e takuar është në zgjedhje se ajo vjen voton dhe ikën.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 09:20

Kriza politike në Shqipëri duket se është marrë në dorë nga presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Postuar: 19/07/2019 - 09:10

Presidenti Ilir Meta ka treguar dje hapur se po kërkon pazare nga mazhoranca sa i takon luftës që

Postuar: 19/07/2019 - 09:00

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar zhvillimet politike në ve

Postuar: 19/07/2019 - 07:56

Arben Malaj ka reaguar sërish në lidhje me nismën e 28 deputetëve socialistë për shkarkimin e tij

Postuar: 19/07/2019 - 07:54

Pas gati dy vitesh bllokimi, mazhoranca dhe opozita kanë miratuar dje ndryshimin e neneve që rrëz

Postuar: 19/07/2019 - 07:53

Mazhoranca qeverisëse ka bërë dje fajtore opozitën për zvarritjen e ligjeve që ndryshoi Kushtetue

Postuar: 19/07/2019 - 07:46

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi dje se Shqipëria nuk është një vend që ka kufizime