Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gruaja replik me Ramën: Votoj Partinë Komuniste! Ja si i përgjigjet kryeministri

Postuar: 22/06/2018 - 12:44

Kryeministri Edi Rama ndodhet në në Karahaxh, Sarandë, në një dëgjesë me minoritetet.

Në bashkëbisedimin me qytetarët, fjalën e ka marrë një grua e cila i tha Ramës se ka edhe nënshtetësi greke dhe voton dy herë, në Shqipëri për Partinë Komuniste dhe në Greqi për Sirizën.

REPLIKAT:

Qytetarja: Jam shtetase greke. Votoj për Parttinë Komuniste në Shqipëri dhe Siriza në Greqi.

Rama: Më thuaj hallin që ke!

Qytetarja: Unë kam një biznes por më bllokojnë te dogana, kam dërguar edhe letër me dorë...

Rama: Të lutem nuk ka nevojë për letër, te Shqipëriaqëduam.al. Edhe njëherë për shkak se letrat sorollaten ka 30 vjet kemi krijuar këtë sistem.

Qytetarja: Më pengon dogana e Sarandës...

Rama: Shkruaj te shqipëriaqëduam.al , tre minuta do harxhosh.

Qytetarja: Jeni kryeministri që duam!

Rama: Lere çfarë jam unë tani, ti voton për Partinë Komuniste nuk voton për mua!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 22:13

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje ngjarjen e rëndë, ku u gjet i vdekur Shkelzen Qordja, shoferi i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Postuar: 19/09/2018 - 22:01

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se nëse opozita del në rrugë për të protestuar

Postuar: 19/09/2018 - 21:35

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi shprehet pro ngritjes së një komisioni për të hetuar atë që e

Postuar: 19/09/2018 - 20:56

Artan Hoxha ka komentuar masakrën e Lushnjes,  ku u vra Zamir Latift dhe Jurgen Hoxha.

Postuar: 19/09/2018 - 20:50

Në emisionin ‘FAKT’ kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka treguar se pse Shpëtim Idr

Postuar: 19/09/2018 - 20:16

Pas takimit me artistët për çështjen e Teatrit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka da

Postuar: 19/09/2018 - 19:52

Zv/Kryeministrja Senida Mesi priti sot në një takim Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së