Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gruaja sjell në jetë trinjakë, Rama i shkon papritur në maternitet me lule e çek në dorë: Ia bëre fora (BATUTAT)

Postuar: 12/02/2019 - 12:47

Një grua ka sjellë në jetë trinjakët e parë të këtij viti në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë.

Për vizitë i ka shkuar edhe kryeministri Edi Rama me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Rama i ka çuar një tufë lulesh bashkë me 120 mijë lekë të reja për secilin.

“Po ia bëre fora”, i drejtohet Rama gruas ndërsa pyet mjekët për vështirësitë gjatë lindjes.

Gruaja dhe trinjakët gëzojnë shëndet të plotë.

“Me këtë rast e sqaruam atë pyetjen e famshme që si është bonusi kur janë 3. Kur janë 3 të gjithë marrin si për të tretin, 120 mijë lekë të reja”, tha Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 10:55

 Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për t’u regjistruar për pjesëmarrje në zgjedhjet e 30 qershorit.

Postuar: 21/04/2019 - 10:16

Kreu i PD, Lulzim Basha nga kisha e Shna Ndout në Laç ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë d

Postuar: 21/04/2019 - 09:50

Partia e re “Bindja Demokratike“, e sapokrijuar do të marrë pjesë në zgjedhjet loka

Postuar: 21/04/2019 - 09:43

Deputeti Myslim Murrizi, i cili u përjashtua nga Partia Demokratike pasi nuk pranoi të digjte man

Postuar: 21/04/2019 - 09:20

Ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon të burgoset nëse do të tentojë ndonjë nga skenarët e tij d

Postuar: 21/04/2019 - 09:10

Zgjedhjet vendore pritet që të shënojnë fundin e Lëvizjes Socialiste për Integrim.