BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Politike

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas

Gazetari Neritan Sejamini, në emisionin Të Paekspozuarit ka komentuar për grupin Alibeaj për qtë cilin u shpreh se ai nuk ka asgjë ndryshe nga Berisha.

Ai tha se këta po përdoren nga pushteti dhe po joshen dhe deri diku, pra po sponsorizohen nga pushteti.

Lufta bëhet gjithmonë për pushtet dhe ajo që ndodhi me PD është se ndarja mes tyre u bë për një pragmatizëm politik. Nuk është ndarje në vlera, nuk është se ne analizuam PD dhe madje Alibeaj nuk ka asgjë ndryshe nga Berisha. Meqë asnjëherë nuk analizuam problemin në PD, përderisa ne se bëmë këtë lloj problemi duke mos nxjerr në pah problemet thelbësore të tyre ata tashmë kanë të drejtë të thonë që ne jemi politikanë të mëdhenj. Unë kam qenë që në fillim kundër bashkimit sepse ata duhet të dalin dhe të provojnë veten, jemi në pluralizëm ik fito zgjedhjet, provo se janë njerëz të ndershëm, të fortë etj. Tani unë mendoj që këta po përdoren nga pushteti dhe po joshen dhe deri diku po sponsorizohen nga pushteti, mund dhe më shumë se kaq, por këta po i bëjnë një nder të madh PD, sepse po të rrinë urtë atëherë në 2025 këta do dështojnë. është fantastike që këta po futen në lojë tani.

Më të lexuarat