BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Politike

Grupi polifonik që i këndoi Ramës u pagua me 23 mln lekë? Kryeministri revoltohet me gazetarët: Me këtë rast iu them që duhet të studioni më shumë rrugën e polifonisë për ta kuptuar si funksionon

Grupi polifonik që i këndoi Ramës u pagua me 23 mln lekë?

Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme për mediat pas mbledhjes së qeverisë. 

Ndër të tjera kryeministri u pyet nga gazetarët për një lajm që ka qarkulluar së fundmi në rrjet, ku thuhej se Bashkia e Sarandës kishte paguar një grup polifonik me 23 milionë lekë të vjetra për këndimin ndaj tij në hapjen e tunelit Delvinë-Kardhiq.

Në lidhje me këtë kreu i qeverisë tha se nuk kishte djeni dhe se nuk është detyrë e tij të merret me mënyrën se si bashkia e Sarandës i shpenzon të ardhurat e saj.

“Është hera e parë që i dëgjoj këto gjëra. E dyta kjo është një tjetër përrallë është pak por e sigurt.

E treta me këtë rast është mirë them unë që ta studioni pak më shumë polifoninë dhe ta studioni më shumë rrugën e polifonisë për të kuptuar që edhe kur bëhet fjalë për referime të caktuara tek persona të caktuar që  nuk ka të bëjë me të kënduarit për mua apo për dikë tjetër, por ka të bëjë me natyrën që ka ai folkor. Sa i përket se çfarë ka paguar Bashkia e Sarandës nuk jam në dijeni.

Nuk jam unë që jap visto se si një bashki i shpenzon të ardhurat e veta. Nëse doni që të ardhurat e bashkisë të shpenzohen ndryshe tani, kandidoni ju dhe shpenzojini si të doni”, tha Rama.