BREAKING NEWS

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të Kosovës", përplaset keq analisti i njohur me Kreshnik Spahiun

"I the trushpëlarë gjysmës së popullit të
x
BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x

Politike

Habit Arian Çani: Ky është “snajperi” i PD që ka ambicie për t’u bërë kryeministër

Habit Arian Çani: Ky është “snajperi” i PD që

Gazetari Arian Çani tha në emisionin “Now” se minimumi deri në 2029 në krye të pushtetit do jetë Edi Rama.

Sipas tij deri atëherë janë disa personazhe të politikës që synojnë të bëhen kryeministra, mes tyre ai që Çani e quajti politikani snajper i PD që mund të surprizojë.

“Kush janë njerëzit që kanë ambicie? Për mua ambicien potenciale e kanë Berisha, Jorida Tabaku, simpatike, me staturë; Arlind Qori e ka si mision do të ndryshojë gjërat në këtë vend; Gazment Bardhi, kujdes Gaz Bardhin, mos e merrni lehtë, është i rrezikshëm politikisht, është snajper politike. S’e di çfarë do bëjë Alibeaj, edhe ai më duket ambicioz i madh, se di pse e dha dorëheqjen”, tha Çani.