BREAKING NEWS

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin: Çështja e floririt do të...

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon
x

Politike

Habit deputeti Halit Valteri me deklaratën: PS futet në zgjedhje me +7 mandate, ja arsyeja pse!

Habit deputeti Halit Valteri me deklaratën: PS futet në zgjedhje me +7

I ftuar në emisionin 'Arena'  deputeti Halit Valteri u shpreh se kreu i opozitës nuk shquhet për matematicien i mirë dhe për aksiomat politike.

Sipas tij Rama do të marrë edhe 7 mandate më shumë me 25 Prill.

'Shpresoj që ta arrijnë këtë maksimilizim të votë, pavarësisht se kreu i opozitës nuk shquhet për matematicien i mirë dhe për aksiomat politike.

Por di të them se, heqja e koalicioneve, nuk  e favorizon opozitën. Në 12 qarqe, në qarqe që janë tek, opozita humb mandate, sepse është efekti i përpjesëtimit të mandateve. Qysh në start, PS e nis me +7 mandate.'-tha Valteri.

Më të lexuarat