BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbulon porosinë e Metës për Lulzim Bashën pas takimit në Presidencë

Fatos Klosi zbulon porosinë e Metës për Lulzim Bashën pas
x

Politike

Habit Kryemadhi, tregon ku gabon LSI kur afrojnë zgjedhjet

Habit Kryemadhi, tregon ku gabon LSI kur afrojnë zgjedhjet

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi mbajti sot një takim me strukturat e LSI-së në Vorë. Ajo hodhi një sërë akuzash për qeverinë Rama dhe e pranoi duke e përgjithësuar LSI me termin "forcat e politikës" kujtohen për njerëzit në kohë zgjedhjesh. 

Pjesë nga fjala e Kryemadhit:
 
Sinqerisht ju falënderoj, dhe ju jam shumë mirënjohëse për gjithë këtë angazhim tuajin edhe pse vëmendja qoftë e LSI-së apo qoftë e strukturave drejtuese të LSI duke filluar që nga unë e para, nuk ka qenë aq e madhe për shkak të kohës për shkak edhe të vendosjes së Bashkisë së Vorës që ne e kemi si kalimtare por që për hir të së vërtetës është një pozicionim shumë domethënës për të gjithë bashkinë, për gjithë qarkun e Tiranës.  Gratë e kanë problem qoftë për të gjetur një vend punë, qoftë për të krijuar një biznes të tyrin dhe kjo vjen si rezultat i mungesës, po themi të dëshirës apo edhe të vëmendjes nga qeveria. Jo se ne mund të themi që për të gjitha gjërat e kanë fajin dhe e kanë gabimin mund të themi qeveria, sigurisht edhe ne si klasë politike sepse herë pas herë kujtohemi për njerëzit kur është dëshira për të pasur votat, apo edhe për tu angazhuar. Megjithëse asnjëherë nuk është vonë për të kërkuar falje dhe për tu takuar.