BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat janë dyshimet kryesore të policisë

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat
x

Politike

Habit me deklaratën e tij Nano: Enver Hoxha nuk ishte devijim apo përjashtim nga soji, na përfaqëson në mënyrë fantastike shoqërinë dhe kombin shqiptar!

Habit me deklaratën e tij Nano: Enver Hoxha nuk ishte devijim apo

Mustafa Nano, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, në një intervistë për Ylli Rakipin.

Ai foli për zhvillimin e Shqipërisë, demokracinë shqiptare dhe e konsideroi emancipimin e kombit shqiptar "një proces të mundimshëm". 

Nano tha se Enver Hoxha nuk ishte një përjashtim, por një figurë që "e përfaqëson në mënyrë fantastike dhe shembullore shoqërinë dhe kombin shqiptar". 

Ylli Rakipi: Ç’është klasa politike në Shqipëri. Mendon se i ka sjellë ndonjë të mirë vendit? Ky sistem hibrid që është ndërtuar, duket sikur është ndërtuar që këta të ikin nga pushteti, këta 4-5 vetë, pasi të vdesin në karrige. Ja edhe doktori ka ardhur prapë tani...

Mustafa Nano: Unë këtyre u njoh alibi. Edhe kur vjen puna te korrupsioni. Këta kryqëzojnë Enver Hoxhën, por nuk di si do të silleshin këta nëse do të ishin në vitin 45' këtu në rolin dhe statusin e Enver Hoxhës. Enver Hoxha nuk ishte një devijim apo përjashtim nga soji. Enver Hoxha na përfaqëson në mënyrë fantastike, në mënyrë shembullore shoqërinë dhe kombin shqiptar.
Alibia që u njoh këtyre unë, këta kanë qeverisur në një kohë, ishte një kohë përmbysje, kolapsoi një sistem dhe drejtuan vendin në një periudhë kur të ishe i pakorruptuar ishte e pamundur. Kanë hedhur firma pafund dhe kanë krijuar pasunarë. Kanë krijuar pasunarë nga hiçi. Në këto rrethana, e qortoj faktin që ke hedhur firma dhe merr gjëra, por e kuptoj këtë gjë. Por, që këta vazhdojnë të rrinë pafund dhe nuk e dimë kur do të ikin, këtë nuk e kuptoj. E kuptoj edhe këtë që ka vrarë katër veta, por që vazhdon të rrijë…

 

Më të lexuarat