BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x

Politike

Haklaj reagon ashpër për 8 janarin: Pamje të rënda! Sulm barbar kundër djemve dhe vajzave spartanë

Haklaj reagon ashpër për 8 janarin: Pamje të rënda! Sulm

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj i ftuar në një intervistë televizive ka folur në lidhje me situatën brenda PD-së.

Haklaj deklaroi se pamjet e 8 janarit ishin të rënda, duke shtuar se kjo tentative ishte e njëjtë si dikur në kohën e “Mehmet pushtuesit”.

“Janë pamje shumë të rënda ato të datës 8 janar. Ne paralajmëruam çfarë do të ndodhë. Njoftuam opinionin publik, SHBA-të, qeverinë shqiptare. Grupe kriminale ishin përgatitur për grusht shteti, do të sulmonin Selinë. I pamë me shkallë si në kohën e Mehmet pushtuesit. Si në kohën e lashtë të Romës. Një numër i konsiderueshëm funksionarësh të PD-së ndodheshin në Selinë e PD-së”, tha ai.

Të pranishmit në mbledhjen e Lulzim Bashës brenda Selisë në datë 8 janar, Haklaj i krahasoi me spartanët, për të cilët tha se qëndruan të fortë përballë vëllezërve të tyre jashtë.

“8 janari ishte kryqëzatë e ideuar nga ish-kryeministri Berisha, ish-ministri Noka dhe të tjerë ish-drejtues. Një ansambël fatkeqësisht dhune. Me mjete të forta. Me një platformë të qartë pamë një përpjekje për ta djegur PD-në. Berisha u përpoq ta kthente ne luftë të Shenjtë si Papa në luftën e kryqëzatave. Tha se vllaznia myslimane e Tetovës ndodhet në Selinë e PD-së. Kjo është një gënjeshtër. Aty kanë qenë djem dhe vajza të PD-së, spartane, që për dy orë i qëndruan sulmit barbar, mesjetar të vëllezërve të tyre në oborrin e PD-së. Berisha u bë Bethoveni i dhunës mbi selinë e tij. Berisha tha nga Shkodra se do ta sulmojë përsëri selinë për ta marrë. Por problemi është se nuk do ta marrë selinë. Është egocentrizëm. Selia është e demokratëve. Berisha donte gjak, dhunë, vrasje”, u shpreh ai.

 

Më të lexuarat