BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Politike

“Halabake rrugësh, jep dorëheqjen!”, aktivistja del me deklaratën e fortë: Ministrja Gjonaj të ngrejë padi ndaj Kryemadhit

“Halabake rrugësh, jep dorëheqjen!”, aktivistja del me

Aktivistja Brizida Gjikondi e konsideron si të patolerueshme fyerjen nga ana e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për ministren Gjonaj. Reagimi më i mirë për Gjikondin që Gjonaj duhet të bëjë përballë kësaj gjuhe vulgare të përsëritur nga numri një i LSI-së, është të ngrejë padi, për të dhënë një shembull për gratë e tjera në radhë të parë si qytetare dhe më pas si ministre e drejtësisë.

"Rasti i ministres së drejtësisë është shumë i rëndë. I njëjti person sulmon shumë gra të politikës, duhet të ketë procedim penal. Nëse ministrja Etilda do bëjë atë funksion që ka, duhet të procedojë ligjërisht ndaj këtyre ofendimeve. Duhet të bëj detyrën e saj si qytetare dhe më pas si ministre. Nuk është hera e parë që Gjonaj sulmohet personalisht dhe kjo është gjëja më e rëndë, nuk është ministrja më e mirë që ka pasur ai dikaster, sulmi në anën personale është precedent i rrezikshëm. Nuk është hera e parë që sulmohet po nga gra, goditje e ulët dhe jo e ndershme. Tjetër gjë kur e godet profesionalisht, tjetër gjë personalisht. Nuk ndodh me gratë e PD-së, por vetëm nga LSI me personazhe të dorës së dytë për sulmuar", tha Gjikondi në Report tv.

Më të lexuarat