BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Politike

“Hanë mollë e dardha”/ Nuk përmbahet Bushati, sulmon ashpër kryeministrin Rama: I jep lek Tony Blair, kontrollon çdo gjë

“Hanë mollë e dardha”/ Nuk përmbahet Bushati, sulmon

Gazetari Andi Bushati ironizoi deklaratën e kryeministrit Rama i cili tha se “këta hanë mollë e dardha” duke iu referuar këtu vjedhjeve nga politikanët e krahut të majtë, duke nënkuptuar këtu se ai nuk është në dijeni.

“Ky kur i kontrollojnë SPAK-un nuk di gjë, kur i vjedh Ter Koka me Ben Ahmetajn ky s’di gjë. Ti në punën tënde dhe unë në punën time kur nuk kuptojmë gjë se ç’bëjnë ata që kemi poshtë, ndoshta jemi njerëz të ndershëm, por s’jemi për atë punë dhe ikim se në qoftë se je atje dhe të vjedhin, të kontrollojnë SPAK-un dhe ti flet me Shinakun [Sunak] si e ka ai, atëherë rri kot o zotëri, por në fakt ai nuk rri kot dhe të gjitha i kontrollon vetë, të gjitha i vjedh vetë,” – u shpreh Bushati.

Sipas tij, Rama i ka shpërndarë lekët e vjedhura me Tony Blair e të tjerë.