Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Hapja e kutive në Lezhë, Kujtim Gjuzi i drejtohet KQZ: Shpresoj që Partia Socialiste mos të ketë vënë dorë!

Postuar: 12/07/2019 - 22:41

Deputeti Kujtim Gjuzi e konsideron fitore vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për hapjen e kutive të votimit në 11 qendra votimit, ditën e sotme.

'Konservatoret thane njohim shtetin dhe ja nje institucion partiak me ne fund thyhet pranon kerkesen e Partise Kombetare Konservatore Albania', Shkruan Gjuzi duke ju referuar rinumërimit të kutive të Lezhës sot në KQZ.

Partia Konservatore e Kujtim Gjuzit përfaqësohej në Lezhë në garën për bashki me ish-deputetin Eduard Ndocaj, i cili nuk mundi të fitonte përballë socialistit Pjerin Ndreu.

Më tej, Gjuzi shkruan se shpreson që Partia Socialiste mos të ketë futur duart në kuti gjatë kohes që ato mbaheshin në ruajtje.

'Hapen 11 kuti te votimeve ne zonen pilot ne Lezhe shpresojme qe Ps nuk ka futur duart ne kuti gjate mbajtjes ne ruajtje, pra kemi 107 vjet shtet por kemi patur 32 Kryeminstra te pa pergjegjeshem', shkruan Kujtim Gjuzi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama ka nisur aksionin pas mos hapjes së negociatave me BE.

Postuar: 21/10/2019 - 23:52

Kreu i LZHK-së, Dashmair Shehi  tha se është i gatshëm për të hyrë në zgjedhje të parakohshm

Postuar: 21/10/2019 - 23:45

Deputeti socialist Taulant Balla tha se Partia Socialiste nuk mbron askënd, por vë drejtësinë të

Postuar: 21/10/2019 - 22:55

Deputeti socialist Taulant Balla u shpreh se Kodi i Ri Zgjedhor do të votohet deri në fund të kët

Postuar: 21/10/2019 - 22:33

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se opozita ia la të gjitha pushtetet Edi Ramë

Postuar: 21/10/2019 - 22:20

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi  tha se kryeministri Rama po synon që çdo pushtet ta ketë nën

Postuar: 21/10/2019 - 22:15

Gazeta prestigjioze amerikane Financial Times ka sulmuar në mënyre të ashpër vendimin e Këshillit