BREAKING NEWS

Gjermanët shkundin klasën politike: Presidenca e pushtuar nga një individ që i shërben partisë së tij, PS pushtet absolut, PD-LSI i shpëtuan drejtësisë falë Llallës

Gjermanët shkundin klasën politike: Presidenca e pushtuar nga një
x

Politike

Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Vuçiç e thotë hapur se i kujt është faji

Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç u shpreh se nëse negociatat nuk do të çelen as kësaj here, faji është i politikave të brendshme të BE-së.

 “Shpresoj që BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por edhe nëse kjo nuk ndodh, dua t’u them qytetarëve që nuk është faji i tyre pasi BE ka arsye të veta të brendshme”,deklaroi Vuçiç.

Më të lexuarat