BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Politike

“Hapu dhè”/ Manjani shpërthen ndaj kryeministrit Rama dhe plas deklaratat e forta: A është udhëheqës i madh?! Si të gjithë matrapazët kujdeset të...

“Hapu dhè”/ Manjani shpërthen ndaj kryeministrit Rama

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale kryeministrin Edi Rama dhe zbulimi që po bëhet me çmimin e karburanteve në vendin tonë.

Postimi i plotë:

Joe Biden po i kërkon kongresit të pezullojë taksën e karburantit, përtej debateve të ekspertëve atje. Qëllimi është ulja e çmimit të karburanteve, pra mbrojtja e popullsisë nga çmimi i lartë.

Ky që na bën si shefi i Joes, themeluesi i Ballkanit të Hapur, as që e qeth hiç për popullsinë e vet. E rrit çmimin për kokërr të qejfit, jo për të mbrojtur konsumatorin, por për të rritur të ardhurat në buxhetin e qeverisë. Ti shtojë ca pare vetes për atë tajaren që fljturon e salltanete të tjera të rastit...

Dmth qeveria e tij rrjep pastër fare popullin e vet në kohë krizë.

Rritja e fitimeve në kohë lufte e krizash, në kurriz të konsumatorëve, quhet matrapazllëk.

Ndërsa Ai është matrapaz.

Dhe si të gjithë matrapazët kujdeset të shesë foto e video se është taku me atë të madhin e Amerikës, ku i ka thënë gjëra të mëdha e të mençura.

I lemë të gjitha këto,po si si vjen marre që gjith ai rryp i gjatë iu qep si zar një plaku që ishte në punë të vet e as që e kishte haberin se kush ishte ky që i vinte vërdallë dhe i fërkonte shpatullën!?

A është udhëheqës i madh?!

Pse nuk ulet të bisedojë në një takim zyrtar siç bëhet në tilla raste?!

Ça do të na tregojë se Ai Joe Biden e ka shok të ngushtë?! Apo kanë luajtur basketboll bashkë me Dinamon?!Apo e ka pasë komshi te Muslym Shyri?!

Hapu dhè!

Mirë me ne, po edhe Presidentit të Amerikës i bën matrapazin?!

#Ainukmëpërfaqëson