Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Hashim Thaçi argat i Beogradit”, Rama shpërthen ndaj Berishës: Goja e prishur e Saliut

Postuar: 20/09/2018 - 22:25

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e Berishës  për presidentin e Kosovës të cilin e ka quajtur “argat të Beogradit”.

Rama tha se kjo nuk i lejohej Berishës sidomos në këtë situatë.

“Argat i Beogradid. Goja e prishur e Saliut. Ju e dini shumë mirë se sa e dua unë Saliun. Nuk mund të lejohet t’i thuhet Thaçit këto fjalë, sidomos në këtë momente” tha Rama në Opinion.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:20

Zbardhet e vërteta e dosjes 978, ku presidenti aktual Ilir Meta dyshohet se ka bërë pazare në vitin 2009 me ish-kreun e DIA, Kastriot Ismailaj.

Postuar: 23/05/2019 - 09:10

Zhvillimet e ditëve të fundit kanë detyruar presidentin Ilir Meta të humbasë qetësinë.

Postuar: 23/05/2019 - 09:00

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar ditën e djeshme zyrtarisht kryetarit të Partisë Demokratike, L

Postuar: 23/05/2019 - 07:54

Ndërkombëtarët kanë lëshuar të tjera akuza në drejtim të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Sociali

Postuar: 23/05/2019 - 07:53

Pas vendimit të Parlamentit holandez, i cili votoi në 16 prill rikthimin e vizave për Shqipërinë,

Postuar: 23/05/2019 - 07:50

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ditën e djeshme, pas letrës publike të kr

Postuar: 23/05/2019 - 07:49

Bashkimi Europian ka reaguar dje ashpër, pas akuzave të Presidentit Ilir Meta në adresë të reform