BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Ëhë, fut reklama aman”/ Plas sherri “LIVE” në studion e “OPEN” , Bumçi përplaset me Ndrecën për urdhrin ekzekutiv të Biden: Si s’ka lidhje mo?

“Ëhë, fut reklama aman”/ Plas sherri “LIVE”

Përplasje mes Aldo Bumçit dhe Plarent Ndrecës për urdhërin ekzekutiv të nxjerrë nga presidenti i Amerikës, Joe Biden për Ballkanin Perëndimor. Në emisionin “Open” të dy janë përplasur edhe pse jo përballë njëri-tjetrit në studio. Ndreca u shpreh se ka pasur një lidhje mes “non gratës” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ndërsa Bumçi e ka kundërshtuar.

Pjesë nga biseda:

Plarent Ndreca: A je në Shqipëri mo? Se ka një muaj…

Andi Bushati: Tamam! *qesh. Fut reklama aman! Ëhë

Plarent Ndreca: O zoti Bumçi nuk thashë që urdhri i dytë është bërë për Sali Berishën dhe as vetëm për Shqipërinë.

Aldo Bumçi: A jemi në rregull atëherë!

Plarent Ndreca: Thashë që ka bërë vendim individual me Berishën, a do me kuptu? Më lër të flas. Ta mbaroj mo zotëri. SHBA ka bërë akt individual ndaj Berishës, por i përmend shkeljet në urdhërin e dytë.

Aldo Bumçi: Nuk ka asnjë lidhje.

Plarent Ndreca: Po si mo nuk ka asnjë lidhje.

Eni Vasili: Nuk do e bindësh dot.