BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

“Herën e parë dhashë dorëheqjen për Shkëlzenin”, Murrizi nxjerr sherrin e fortë të Ilir Metës dhe Sali Berishës: Kjo VIDEO është një përgjigje për çdo fundërrinë që shfaqet si mender demokrat nëpër studio

“Herën e parë dhashë dorëheqjen për

Deputeti Myslim Murrisi ka risjellë përplasjen e fortë mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në Parlament.

Ilir Meta, shënjestra kryesore e opozitës së Sali Berishës në Kuvend, i është përgjigjur flakë për flakë Sali Berishës. Kanë mjaftuar artikulimi i disa të dhënave të reja për Shkëlzen Berishën nga Ilir Meta, që Sali Berisha të humbiste fillin dhe qetësinë në Kuvend. Kërkesës së vazhdueshme të Sali Berishës për të dhënë dorëheqjen, Ilir Meta iu përgjigj se nuk mund të jepte dorëheqjen dy herë për zullumet e Shkëlzen Berishës.

Sipas Murrizit, ky moment është një përgjigje për çdo fundërrinë që është indinjuar nga vota e tij pro shkarkimit tër presidentit.

“Kjo VD eshte nje kujtese dhe nje pergjigje per çdo funderrine qe shfaqet si mender demokrat neper studio tv dhe nje realitet i betejes parlamantare 2013-2017 te opozites ,me mazhorancen e aleances se qelbesirave te gjirit te lalzit

Eshte nje peshtyme ne fytyren e çdo vemje te sotem ,pa moral, pa dinjitet, pa karakter ,qe ben sikur eshte indinjuar nga vota ime PRO shkarkimit te Metes ,qe nuk dha doreheqien kur ja kerkonte Berisha”, shkruan Murrizi teksa publikon dhe videon në rrjetet sociale.