BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

“Hipokrizi vrastare”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike shpërthen ndaj përkrahësve të Lulzim Bashës: PD nuk të ardhme nëse...! Ja çfarë po e merr në qafë

“Hipokrizi vrastare”/ Ish-anëtari i Këshillit

Ish-anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri thotë se kjo parti nuk ka të ardhme nëse nuk hyn në një proces tek kthimi i votës, garës e debatit të lirë.

Po ashtu Kulluri i del në mbrojtje Sali Berishës, duke theksuar se ai ka qenë i vetmi që ka vlerësuar kritikët dhe thirrjet për bashkimin e PD-së.

'Te vetmit njerez qe kane te drejte te thone se Berisha ka pergjegjesi per ate qe ka ndodhur ne PD 4 vitet e fundit jane ata qe kane folur dhe vepruar kunder arbitraritetit qe na coi ne kete pike! Keta qe po i kerkojne llogari me ze te larte e vete kane heshtur, mire eshte te vazhdojne te heshtin!

Edhe ata qe i sherbyen Bashes deri ne 25 prill ne gjithe marrezite e tij, edhe ata qe shkonin sa ne zyren e Bashes e sa ne ate te Berishes duke bere “si teknike” te servilizmit mire eshte te bejne te njejten gje! Ata qe kerkojne largimin e Berishes me vendim personal te Bashes vazhdojne te jene sherbetore te shkaterrimit te PD-se ndersa ata qe bertasin me te madhe kunder Bashes e s’kane nxjerre nje gjysem fjale 4 vjet, te pakten te ulin koken e te kerkojne ndjese!

PD e ka marre ne qafe mediokriteti dhe oportunizmi! Nuk ka asnje te ardhme nese per Partine Demokratike nese nuk hyn ne nje proces te kthimit tek vota, gara dhe debati i lire!

Pergjegjesine per humbjen e kane te gjithe ata qe “u strehuan” ne ombrellen e nje sharlatani qe e ka cuar opoziten nga humbja ne humbje duke na u hakerryer si “tradhetare”, “sherbetore te Rames” e lloj lloj idiotizmash komuniste te injektuara nga skutat e pazareve Rama-Basha! I vetmi qe nuk ka folur asnje fjale kunder kritikeve e per me teper i ka vleresuar ka qene Sali Berisha qe ka bere thirrje per bashkim te PD! E natyrisht Basha nuk e degjoi se nuk donte! Te tjeret heshtin e tani i kerkojne edhe llogari! Ne qe duhet ta benim nuk e bejme! Hipokrizi vrastare!'-shkruan Kulluri.