Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Hiqni dorë!", zv.kryeministri bën paralajmërimin e fortë: Do ndëshkoheni rëndë për këto vepra

Postuar: 15/05/2019 - 19:54

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe u bën thirrje të gjithë atyre subjekteve që në mënyrë abuzive kanë shitur tek qytetarët ushqime të skaduara se do të ketë ndëshkime për të gjithë ata që kryejnë këto vepra.

“Hiqni dore! Boll keni fituar duke shitur ushqime te skaduara! Hiqni dore tani! Pak jave me pas, fitimet ne kete menyre do konsiderohen veper e rende penale, ndeshkohen me burg! Agjencia Kombetare e Ushqimit eshte rikthyer ne detyre, qellimi: Rikthimi i sigurise ushqimore ne cdo cep te ketij vendi, dyqane e fabrika, pika doganore e transport.

Jam i gezuar per mallrat e ndaluara jo vetem ne kete rast, por edhe ne supermarkete me emer po sot”, shkruan zëvendëskryeministri në rrjetet sociale. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HIQNI DORE! BOLL KENI FITUAR DUKE SHITUR USHQIME TE SKADUARA! HIQNI DORE TANI! PAK JAVE NE PAS, FITIMET NE KETE MENYRE DO KONSIDEROHEN VEPER E RENDE PENALE, NDESHKOHEN ME BURG! AGJENCIA KOMBETARE E USHQIMIT eshte rikthyer ne detyre, qellimi: Rikthimi i sigurise ushqimore ne cdo cep te ketij vendi, dyqane e fabrika, pika doganore e transport. Jam i gezuar per mallrat e ndaluara jo vetem ne kete rast, por edhe ne supermarkete me emer po sot. Do e duhet vazhduar keshtu, ligjerisht, drejt, ndershem e ne menyre te barabarte per kedo e kudo, per sigurine e cdo produkti! Aaaa po, HIQNI DORE NGA KETO PRODUKTE! Ndaluni! Po vjen ligji tjeter edhe me i ashper! Lerini fitimet ne kete menyre!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 23:59

Deputeti Myslim Murrzi i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha për deklaratën e këtij të fundit në një studio televizive.

Postuar: 24/08/2019 - 23:30

Kryeministri, Edi Rama ka shpërndarë disa foto në faqen e tij zyrtare në “Facebook”,

Postuar: 24/08/2019 - 22:32

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demoraktike Gazment Bardhi, nëpërmjet një reagimi në “Fa

Postuar: 24/08/2019 - 21:49

Ish-deputetja Partisë Demokratike ka dhënë së fundmi një intervistë ndryshe rreth jetës së saj pe

Postuar: 24/08/2019 - 20:41

Ish-deputetja Grida Duma ka folur së fundmi rreth jetës së saj personale dhe si politikane.

Postuar: 24/08/2019 - 20:11

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ka qenë mjaft e ashpër në reagimin e saj pas

Postuar: 24/08/2019 - 19:42

Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj