Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Holandezët e kanë me shqiptarët/ Fevziu i kundëvihet zv.ministres: Ishin të parët që na hoqën vizat!

Postuar: 18/04/2019 - 23:47

“Unë nuk e kuptoj pse ata përmendin vetëm Shqipërinë dhe Kosovën. Pse e kanë vetëm me shqiptarët?” Kështu u shpreh zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, në studion e ‘Opinion’ për vendimin e Parlamentit të Holandës për të kërkuar rikthimin e vizave me Shqipërinë.

Por kjo deklaratë e Vodës u kundërshtua menjëherë nga moderatori Blendi Fevziu, i cili i kujtoi se Holanda ka qenë shteti që ka udhëhequr brenda Bashkimit Evropian, në 2009-2010, kërkesën për liberalizimin e vizave me Shqipërinë.

“Holanda ka qenë vendi i parë që ka hequr vizat me Shqipërinë në 2010-ën. Nuk mund të thoni sot se ata e kanë me shqiptarët. Pse nuke kishin përpara 9 vitesh, por e kanë tani?!”,- u shpreh Fevziu.

“Anti-shqiptarizimi” në Holandë, i pretenduar nga zv/ministrja Voda, por edhe nga kryeministri Edi Rama, u kundërshtua edhe nga gazetarët e tjerë në studion e ‘Opinion’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod