Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Homazhet/ Flet Rudina Hajdari: Ja cila ishte ëndrra e Azemit

Postuar: 12/09/2018 - 10:42

Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhet e 20 vjetorit në ndër të “Dëshmorit të Kombit”, Azem Hajdari, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit.

Me këtë rast, vajza e tij, Rudina, e cila sot është deputete e PD-së, ka mbajtur një fjalim.

“Azem Hajdari ishte fare i ri kur nisi rrugëtimin e tij politik për të mposhtur komunizmit.Ai në 7 vjet realizoi ato që njerëzit e tjerë nuk do të mund ti realizonin në shtatë jetë.Ëndrra e Azemit ishte  Shqipëria si Europa.  Arsyeja pse Azem Hajdari e mposhti komunizmin, ishte se komunizmi nuk kishte as respekt atdheun dhe as për familjen”, tha Rudina Hajdari. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 19:40

Ish-ministri i jashtëm demokrat Aldo Bumçi e sheh si një problem të brendshëm të vetë ndërkombëtarëve faktin që aksionet e opozitës nuk kanë gjetur mbështetje nga faktori i jashtëm

Postuar: 18/07/2019 - 19:35

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari pak minuta më parë ka postuar një foto në Twitter bashkë me tre

Postuar: 18/07/2019 - 19:21

Pas dy vitesh pritje janë miratuar dy ligjet e reformës në drejtësi, pasi opozita e re bashkoi vo

Postuar: 18/07/2019 - 19:20

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar për seancën e sotme parlamentare, dhe e ka cilës

Postuar: 18/07/2019 - 19:12

Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim janë miratuar ndryshimet në Kodin Penal.

Postuar: 18/07/2019 - 18:47

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin,

Postuar: 18/07/2019 - 18:40

Koordinatori i Partisë Demokratike për Qarkun Dibër, Enkelejd Alibeaj nga Dibra komentoi situatën