Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Hoqi dorë nga tryeza, aleati i Bashës zbulon bisedën me Metën

Postuar: 23/05/2019 - 07:46

Presidenti Ilir Meta sqaroi sot në fjalën e mbajtur në konferencën e zhvilluar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, pozicionin e tij në lidhje me krizën politike të vendit. Përgjigja e Metës për të gjithë ata që kërkojnë ndërhyrje në këtë proces ka qenë me anë të një satirizimi të aksioneve politike të PS dhe PD.

“Presidenti nuk mund të ulë disa persona që thonë nuk ulem me këtë se është kryeministër ndërsa tjetri thotë se 30 qershori do të jetë një ditë suksesi e madhe për demokracinë në këto kushte që jemi”, theksoi Meta.

Por çfarë mendojnë analistët dhe ish deputetët për këtë deklaratë?

Ervis Iljazaj: Presidenti Meta ndonjëherë kompleksohet nga e kaluara e tij me LSI.

Dashamir Shehi, ish deputet: Në takimin që ne patëm është e pamundur tha se pozicionet janë të kundërta. Ne shkuam që ta shtyjmë presidentin të luajë rolin e tij moral dhe të eksplorojmë a ka një lloj hapësire për dialog. Përgjigjja që negative. Ai na tha se pozicionet janë shumë të kundërta dhe nuk mund të marrë një mision që është i dështuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 23:57

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Përballë’ ka komentuar përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane ‘Bild’.

Postuar: 19/06/2019 - 23:52

Aktivisti i njohur Endri Shabani është përballur ditën e djeshme në emision me ish-kryeministrin

Postuar: 19/06/2019 - 23:47

Taulant Balla ka deklaruar në emisionin Open se audio-përgjimet janë përgatitur në landmarkun e k

Postuar: 19/06/2019 - 23:30

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni, i përgjigjet deputetit socialist Taulant Balla

Postuar: 19/06/2019 - 23:13

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar trazirat që po ndodhin në ambientet e KZAZ-ve duke u shprehur

Postuar: 19/06/2019 - 23:00

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, reagoi pas publikimeve të përgjimeve të reja nga gazeta gjermane

Postuar: 19/06/2019 - 22:55

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte ditën e sotme në Fier ku u takua me struktura të partisë