Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Hoxha flet për dosjen më të rëndësishme se situata politike, bën deklaratën e fortë dhe zbulon kartelin e drogës: Janë evidentuar 5 grupe kriminale që veprojnë në 16 shtete

Postuar: 22/05/2019 - 22:27

Gazetari, Artan Hoxha ka folur për dosjen 339/1 ku është i përfshirë kryebashkiaku Vangjush Dako. Hoxha ka deklaruar se kjo dosje është më e rëndësishme se situata politike, pasi nga këto përgjime janë zbuluar karteli i drogës, i përbërë nga 5 grupe kriminale që ndërvepronin me njëra-tjetrën në 3 kontinente të ndryshme, në 16 shtete. Ai tha se është më e rëndësishme, pasi ky kartel kishte mundësinë, jo vetëm për të blerë një palë zgjedhje, por opozitë dhe mazhorancë bashkë.

"Nga dosja 339 janë evidentuar 5 grupe kriminale që ndërveprojnë me njëri-tjetrit. Anëtarët përveç Shqipëri, trafikon kokainë dhe Heroinë, në Turqi, MB, Kosovë, Holanda. Hetimi ka nisur për një organizatë kriminale. Kishin nuancat e një karteli droge, në Azi, Europë dhe Amerikën Latine që veprimin në 16 shtete të ndryshme. Nuk janë transkriptuar të gjitha bisedat që janë brenda, se shumica prej tyre janë kot. 339 po vazhdon si hetim, por me ritme shumë të ngadalta. Me kaq para sa fitonte ky kartel droge, mund të blejnë mazhorancë dhe opozitë bashkë", u shpreh Artan Hoxha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:35

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një paralajmërim të fortë në rrjetet sociale , ndërsa lajmëron se sot në orën 20.00 do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në qytetin e Kavajës.

Postuar: 19/06/2019 - 19:29

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i ka dërguar një letër publike kryeministrit

Postuar: 19/06/2019 - 19:27

Mësohet se Partia Socialiste do të miratojë seancën e të enjtes një ashpërsim në Kodin Penal, nis

Postuar: 19/06/2019 - 19:16

Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegj

Postuar: 19/06/2019 - 19:11

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kan

Postuar: 19/06/2019 - 19:02

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejës, disa punonjës të administra

Postuar: 19/06/2019 - 18:53

Kreu i PAA-së, Agron Duka i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku i kërkon që të