BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Politike

Humbën jetën nga përmbytjet, Kuvendi mban 1 minut heshtje për babë e bir

Humbën jetën nga përmbytjet, Kuvendi mban 1 minut heshtje

Kuvendi ka mbajtur sot një minutë heshtje për babë e bir që humbën jetën para 4 ditësh në Bogë, ku makina e tyre u mor nga rrjedha e përroit. Pjetër Rushaj 48 vjeç dhe djali i tij i mitur 13 vjeçar, u gjetën pas 16 orësh kërkime. Ishte pikërisht deputeti i PD-së, Ramadan Lika ai që kërkoi që deputetët të mbanin një minutë heshtje.

“Kërkoj 1 minutë heshtje për babë e bir për atë ngjarje të rëndë që ndodhi para 4 ditë.”, tha deputeti i PD.

Ndërkohë, kërkesës iu bashkua dhe Taulant Balla.

“Edhe ne i bashkohemi ngushëllime për familjen Rrushaj. Duhet të diskutojmë ku të jenë të pranishëm të gjithë deputetët dhe të mbajmë një minutë heshtje.”, tha Balla