Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Humbi gjyqin përballë Ballës, reagon dhëndri i Berishës: Mos e përmend shumë, është lista e gjatë!

Postuar: 12/07/2019 - 19:21

Kreu i Departamentit të Mjedisit, në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka reaguar pasi ka humbur gjyqin përballë Taulant Balla në Itali, dhe i detyrohet 3 mijë euro.

Në postimin e tij Malltezi i thotë Ballës që mos lavdërohet poshtë e lartë për 3 mijë eurot që pranoi, pasi lista e shqiptarëve që duan t’i japin një tjetër mësim të mirë është shumë e gjatë, pavarësisht çmimit që duhet të paguajnë më pas.

Ja postimi i Malltezit:

Tualet, nuk desha te ta tund ne hunde kete punen e vendimit per keqardhje, po ti je si Shaban Qosja. Ti ske fituar asnje gjyq. Pasi refuzove 2000 euro, pranove 3000 euro, si cmim per mesimin qe me detyrove te te jap ne aeroport. Te keshilloj mos ta permendesh shume se ti e di mire sa e gjate eshte rradha e atyre qe pa i detyruar ti, jane gati te te japin nje mesim me te mire, pavaresisht nga cmimi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 11:35

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë më parë në Parlament nga maxhoranca qeverisëse.

Postuar: 19/07/2019 - 11:27

Në Shqipëri parlamenti miratoi të enjten në mbrëmje, me votat vetëm të shumicës, në seancën e fun

Postuar: 19/07/2019 - 10:41

Kryetarja e bashkisë së Përrenjasit ende në detyrë, Miranda Rira ka kërkuar të jetë e pranishme n

Postuar: 19/07/2019 - 10:14

Mbështetja që Sllovenia i ka dhënë Shqipërisë, është një inkurajim në përpjekjet e Shqipërisë për

Postuar: 19/07/2019 - 09:43

 “Shqipëria sot ka vetëm një problem, ka vetëm një pengesë dhe vetëm një frymezues, pë

Postuar: 19/07/2019 - 09:20

Kriza politike në Shqipëri duket se është marrë në dorë nga presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.