Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Humbi jetën në tragjedinë e Genovas/ Meta vizitë në familjen e Admirit

Postuar: 18/08/2018 - 20:42

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka shkuar në Oblikë për ngushëllime te familja Bokrina, që humbën djalin e tyre, Admirin, në tragjedinë e genovas.

“Nuk kanë fuqi fjalët për të shprehur dhimbjen e ngushëllimin për këtë rast tragjik. Tragjedia e Genovas të na ndihmojë të reflektojmë për sigurinë e veprave publike. Duhet të marrim masa të forta për parandalimin e tragjedive të tilla në vendin tonë”, u shpreh Meta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 18:19

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Aeroportin e Kukësit, me helikopter, ku pritet të zhvillojë takimin elektoral dhe të prezantojë kandidatin për kryetar bashkie për zgjedhjet e 30 qershorit.

Postuar: 25/06/2019 - 17:56

Nën thirrjet “Rama ik, Rama hajdut” mbështetësit e opozitës në qytetin e Kukësit ka

Postuar: 25/06/2019 - 17:49

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Tropojë, në vazhdim të fushatës së tij elektorale.

Postuar: 25/06/2019 - 17:44

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një qytetar që i ndërpreu fjalën që mbajti gjatë mitingut n

Postuar: 25/06/2019 - 17:35

Sot dita politike nisi me një konferencë shtypi të Presidentit të Republikës ku përsëriti qëndrim

Postuar: 25/06/2019 - 17:31

Kryeministri Edi Rama e krahasoi Presidentin Ilir Meta me Haxhi Qamilin.

Postuar: 25/06/2019 - 17:25

Kreu i qeverisë Edi Rama tha nga Tropoja se u desh të vinte ai në pushtet që të parandalohej masa