BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Politike

I ati në kërkim nga Policia, flet deputeti i Kuvendit, tregon si qëndron e vërteta: Lajmin e mora vesh nga mediat, do flas...

I ati në kërkim nga Policia, flet deputeti i Kuvendit, tregon si

Pasi Policia shpalli në kërkim administratorin e një objekti, i cili në mënyrë ta paligjshme ushtronin aktivitetin për nxjerrjen e pllakave dekorative në Parkun Kombëtar të malit të Tomorrit.

Administratori i shpallur në kërkim është Selim Qama, babi i deputetit të LSI-së, Klajdi Qama. Kompania e Qamës nxirrte gurë edhe pas pezullimit të lejes.

Pas lajmit i menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetit të LSI-së, Klajdi Qama, ku i ka hedhur poshtë lajmet duke i konsideruar si të pavërteta.

“Lajmin e mora vesh nga mediet. Çdo gjë është e pavërtetë, presim mbylljen  e hetimeve.  Do flasim pasi të njihemi me hetimet. “, u shpreh ai për Report Tv.

Selim Qama, 61 vjeç akuzohet për veprat penale “Dëmtimi i habitateve në zonat e mbrojtura mjedisore”, ‘’Fshehja e të ardhurave’’ dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.

Më të lexuarat