Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I bëri ftesë Sorosit për t’u takuar, Meta zbulon çfarë qëndron pas këtij veprimi: Ideja është që...

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, presidenti Meta dha përgjigjen e shkurtër në Open.

“Nuk një ftesë të veçantë por ideja është që të ketë një takim me ata që kontribuuan për reformën në drejtësi. S’ka arsye pse të përjashtojmë njeri.

Unë jam president dhe ftoj të gjithë shoqërinë civile”, pohoi Meta.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 19:11

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në një forum për forcimin e marrëdhënieve të vendeve të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian, është ashprehur se tani ka ardhur koha që të heqim dorë nga akuzat e vazhdues

Postuar: 14/12/2019 - 19:01

Ish-deputetja e PD, Grida Duma është shprehur se Shqipëria mund të ketë sukses në hapjen e negoci

Postuar: 14/12/2019 - 18:52

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një video mesazh sa i përket situatës pas tërmetit.

Postuar: 14/12/2019 - 18:41

"Në shtëpinë e re të familjes Greku, ku pas humbjes së pazëvendësueshme të Saimirit, Klodild

Postuar: 14/12/2019 - 18:20

Ish deputetja demokrate është shprehur në emisionin “Kjo Javë” se prioritet duhet të

Postuar: 14/12/2019 - 18:12

Ish-deputetja e PD Grida Duma, e pranishme në emisionin “Kjo Javë”, ka treguar se si

Postuar: 14/12/2019 - 17:21

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji me anë të një shkrimi në Facebook ka paralajmë