Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I dalluar për qëndrimet kritike ndaj PS, Bushati bën deklaratën e papritur gjatë debateve për Metën: Kemi braktisur përparësinë kombëtare!

Postuar: 13/06/2019 - 13:40

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati mbajti fjalën e tij në Kuvend për çështjen e dekretit të presidentit Ilir Meta.

Bushati mes të tjerash u shpreh se sot duhej të diskutohej një çështje tjetër, ajo e aspiratave të integrimit për në BE.

“E gjithë kjo situatë më kujton romanin 'Verbëria'. Zhgënjim me demokracinë, të vendosur pas juntës, që më kujton një mik që më thotë që 100 vitet e para të demokracisë janë sfiduese. Për herë të parë kam votuar në ‘96 dhe i mbaj mend shumë mirë ato zgjedhje. E pra miq ne të gjithë e dimë. Ne jemi tek verbëria, dhe na fton në qorrsokaqe dhe për fat të keq ne sot diskutojmë për datën e zgjedhjeve. Ne sot diskutojmë për një histori që nuk ka lidhje me aspiratat kombëtare. Ne i kemi braktisur përparësinë kombëtare”, tha Bushati.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë