Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I është nënshtruar verifikimit për tenderat në Ministrinë e Drejtësisë, flet i revoltuar Ylli Manjani: Është një çmenduri

Postuar: 11/02/2019 - 09:26

Pas arrestimeve të ndodhura në ministrinë e Drejtësisë, lidhur me abuzimet në tendera, ku në verifikim janë dhe dy ish-ministra ka reaguar sërish Ylli Manjani.

Ai ka thënë në KAPITAL në Vizion Plus se pret që e gjithë ngjarja të hetohet dhe personat përgjegjës, të vihen përpara përgjegjësisë.

“Për këtë çështje jam informuar si i gjithë publiku, përmes medias. Nuk di asnjë gjë zyrtare. Aq sa dini ju di edhe unë.

Deri tani nuk ka folur për këtë çështje sepse do dukej sikur ishte problem im. Ky nuk është problem im. Është një çështje e kotë, një histori e stisur.

Në cilën studio lajmesh të shkoj të jap shpjegime? Është një çmenduri, një stisje, për të treguar se të gjithë këtu janë njësoj.

Nuk e përjashtoj as qasjen se kjo që po ndodh  mund të jetë sulm ndaj LSI. Kjo është një sindromë qe vjen nga shoqëria komuniste kur bëheshin gjyqe popullore.”, tha Manjani.

Ish ministri i drejtësisë ka folur edhe për protestën e opozitës. Sipas Manjanit  i tubimi i 16 shkurtit nuk do të sjellë ndonjë ndryshim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 18:52

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i ka kthyer menjëherë përgjigje kryeministrit, Edi Rama, pasi ai në një postim në rrjetet sociale tha se në bashkitë që më parë janë drejtuar nga demokratët, nuk ka e n

Postuar: 17/08/2019 - 18:38

Disa hotele janë bllokuar pasi nuk kanë paguar detyrimet përkatëse ndaj shtetit.

Postuar: 17/08/2019 - 18:20

Kryeministri Edi Rama sot për herë të parë ka treguar një sekret.

Postuar: 17/08/2019 - 17:15

Shkeljet, abuzimet dhe batërdia që po bëhet në kurriz të qindra shqiptarëve me falimentimin e &ld

Postuar: 17/08/2019 - 17:12

Paratë e të korruptuarve që janë fshehur jashtë vendit rrezikojnë të zbulohen.

Postuar: 17/08/2019 - 17:11

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish për kryebashkiakët e dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit,

Postuar: 17/08/2019 - 16:51

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një statusi në “Twitter” shkrua