BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

“I gjithë spektri politik doli nga mitra e përgjakur e PP”/ Gramoz Ruçi e nis fjalën e tij në Kongresin e PS-së me kërkesën e rëndësishme dhe ka një mesazh edhe për Ilir Metën

“I gjithë spektri politik doli nga mitra e përgjakur e

Gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së, kryeparlamentari Gramoz Ruçi iu kërkoi gjithë të pranishmëve që të mbanin një minutë heshtje për Bashkim Finon dhe 24 ish-deputetët e tjerë të socialistë që janë nga jeta.

“Ta marrë fjalën pas atyre që tha Megi (vajza e Bashkim Finos) sigurisht që është e vështirë, por për të nderuar mikun tonë Bashkim Fino, do të ftoja të gjithë të pranishmit, meqë kemi 30 vjetorin e partisë, 25 ish-deputetë janë ndarë nga ne. Ju ftoj të mbajmë një minutë heshtje” tha Ruçi.

Më pas Ruçi, kujtoi themeluesit e partisë dhe kontribuuesit e 30 viteve duke i gjetur një vend në listë edhe Presidentit aktual Ilir Meta.  “Do të përshëndetja të parët, katër të rinjtë që trokitën te dera e PS, Ilir Zelën, Ngre Legisin, Pandeli Majkon dhe Ilir Metën” tha Ruçi.

Gjithashtu Riçi theksoi: “Menjëherë sa u krijuam, 91-2005 u identifikuam si forca politike e sistemit që klamë pas. Megjithëse, siç thoshte Dritëroi, i gjithë spektri politik doli nga mitra e përgjakur e PP, ne u anatemuam gjatë gjithë kohës si vetë PP. Por nuk mjaftonte kaq. Të ishte socialist nuk ishte e modës. Nuk kishte liri fjalë. Flitej për shtet ligjor, por s’kishte për socialistët. Kishte vetëm “maliq”.”

Më të lexuarat