Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I hodhi bojë Ramës në Kuvend, flet Paloka: Nuk ishte vetëm inat personal

Postuar: 15/04/2019 - 22:47

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ftuar në emisionin “A Show” ka treguar reagimin e familjarëve të tij, pasi bëri me bojë kryeministrin Rama, teksa ky i fundit ishte ulur në sallën e Kuvendit.

Ai tha se ky moment nuk është parë me admirim, por shtoi se kishte ardhur koha që për pos “inatit” personal, t’i dërgohej një tjetër mesazh Ramës se ai nuk ishte i paprekshëm. Për Palokën, Rama vijon e bëjë të fortin deri në momentin kur nuk ka reagime.

“Familjes asnjëherë nuk i pëlqejnë gjëra të tilla. Askujt nuk i pëlqen një gjë e tillë. Të gjithë janë të bindur, sepse ai e meritonte për të gjitha ato që ai sillej dhe bënte të fortin. Kur gjendet përballë të fortëve, ai është komplet zvarranik. Për të dobëtit, ai akt ishte simbolik dhe është mirëpritur dhe në fakt doja që edhe atij t’i jepja një mesazh: Nuk je i paprekshëm!

Dikur njerëzit të kthehen dhe të përgjigjen. Ishte edhe personalja brenda, por nuk ishte vetëm ajo. Njeriu mund të bëjë shumë. Iu thashë qytetarëve të Tiranës: Bëni edhe ju sakrificën. Dhe sakrifica ishte pjesëmarrja në protestë. Këtë thirrje ua kamë bërë atyre që mendojnë si ne. Kontributin duhet ta japë gjithsecili nga qytetarët për largimin e Ramës.”, tha ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 20:09

Rama u shpreh nga Pogradeci sot se opozita po bën çmos që negociatat të mos hapen me Bashkimin Europian, pasi kanë frikë nga drejtësia e re.

Postuar: 16/06/2019 - 19:46

Gjykata e Elbasanit la sot në burg, katër nga shtatë të arrestuarit në lidhje me tensionet e ndod

Postuar: 16/06/2019 - 19:33

Kreu i PD, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat ka reaguar pas dhënies së masës arrest me bu

Postuar: 16/06/2019 - 19:25

Debate të ashpra janë zhvilluar midis ish-deputetit Salianji dhe oficerëve të policisë ditën e so

Postuar: 16/06/2019 - 19:07

Kryeministri Edi Rama, ndërsa po zhvillonte fushatën e radhës elektorale në Pogradec, ka ironizua

Postuar: 16/06/2019 - 18:55

Ish-deputeti i PD për Elbasanin Edmond Spaho, ka reaguar menjëherë pas vendimit të gjykatës së El

Postuar: 16/06/2019 - 18:44

Gjatë takimit në Pogradec, kryeministri Edi Rama u shpreh se kryetari aktual i bashkisë Eduart Ka