BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Politike

"I hoqa makinat zyrtarëve dhe...", Berisha flet për shpenzimet e luksit: Ja çfarë bëra me veturën e një ish-ministri socialist

"I hoqa makinat zyrtarëve dhe...", Berisha flet për

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon qeverinë Rama për shpenzime të mëdha luksi, në një kohë të vështirë ekonomikisht për shumë shqiptarë.

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë në qytetin e Gjirokastrës, Berisha tha se gjatë qeverisjes së tij vendosi t’i heqë makinat zyrtarëve të shtetit, duke kursyer plot 42 milionë euro shpenzime.

“Vetë kam qëndruar 8 vite në makinën e një ish-ministri socialist, dhe e lashë kur u largova”, u shpreh Berisha.

“U kujdesëm maksimalisht që qytetarët të ishin ata që përfitonin të parët nga taksat. Me një vendim qeverie unë hoqa veturat e zyrtarëve, dhe u kursye 42 milionë euro, jo ministrave që s’kisha si t’i hiqja se ashtu ishte. Kam qëndruar vetë në një veturë të një ish-ministri socialist, tetë vite dhe e kam lënë aty kur jam larguar. Ka patur korrupsion pa diskutim, por përpjekjet maskimale janë bërë që korrupsioni të luftohet”, deklaroi ish-kryeministri Berisha

Më të lexuarat