BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x

Politike

“I kërkuan ndihmën e Rudina Hajdarit që të merrte drejtimin e PD!", Lorenc Vangjeli zbardh bisedën ‘SEKRETE’ të Sali Berishës me zyrtarin e lartë amerikan, vjen reagimi i parë nga ish-deputetja për informacionin e bujshëm!

“I kërkuan ndihmën e Rudina Hajdarit që të merrte

Një negociatë në vitin 2018 mes Jonathan Moore dhe Sali Berishës në zyrën e këtij të fundit, duket se është zbardhur ditët e fundit. Bëhet fjalë për takimin mes zyrtarit të lartë amerikan me Berishën teksa PD drejtohej nga Lulzim Basha. Analisti Lorenc Vangjeli zbuloi se Moore ka kërkuar mbështetjen e zonjës Rudina Hajdari për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike.

“Është më mirë të bësh një veprim të duhur në kohën e gabuar. Nëse dje doktori do të ndërhynte me autoritetin e tij në mes të mandatit të lidershipit të PD do të ishte e gabuar. Ka shumë mister sidomos në mandatin e dytë të opozitës së PD 2017-2021. Nëse nuk kuptohen të pavërtetat fantastike dhe gënjeshtrat kolosale, saqë kanë arritur t’i besojnë edhe ata që I kanë shpikur, nuk do të kuptohet se çfarë ndodh nesër në 6 mars. Lulzim Basha u zu peng me historinë e lobimit që mendohej se ishin para ruse. Në fakt ishin para të pista të nisura nga Shqipëria. Gënjeshtra u kushtëzuar në atë mënyrë sa fakti i parave të pista të nisura nga Tirana atje mori një ngarkesë krejt ndryshe. Mund të kishte probleme shumë herë më të mëdha.

Ka edhe një episode të dytë. Ju kam thënë se zoti Berisha do të përmendë një emër shumë shpejt dhe ai e bëri dje. Përmendi Jonathan Moore. Ka qenë i vetmi takim kokë më kokë, të tjerat kanë qenë më dëshmitarë. Ndër të tjera në këtë bisedë, doktorit i është kërkuar që me autoritetin e tij të ndërhynte në lidershipin e PD. Aty është përmendur edhe emri i zonjës Rudina Hajdari. Dje Berisha e pranoi në heshtje se ajo ishte…”, tha Vangjeli për Report TV.

Ndërkohë që Rudina Hajdari e kontaktuar për këtë lajm, ka thënë se nuk ka koment.

Më të lexuarat