Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I kërkuan të jap dorëheqjen/ Alket Hyseni bën lëvizjen e paparashikuar dhe ja me çfarë e zëvendëson fjalën “autik”

Postuar: 20/11/2018 - 11:46

Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni iu drejtua ish-kryeministrit Sali Berisha me fjalët “plak autik”.

Pas përdorimi të këtij termi, pati reagime të shumta të ashpra nga përfaqësues të fëmijëve me sindromën Down, psikologë, politikanë e nga shoqëria civile.

Hyseni nuk ka reaguar publikisht deri më tani, për të kërkuar qoftë edhe ndjesë publike. Mirëpo, pak minuta më parë ai ka ndryshuar statusin, duke zëvendësuar tre herë fjalën autik me fjalët; shfazim, sindromë, e plak i çartur.

Mirëpo,  Facebook të jep mundësinë të shohësh statuset e ndryshuara, dhe duket qartë ndryshimi që ai ka bërë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 15:44

Kandidatja e Bindjes Demokratike për bashkinë e Durrësit, Valbona Sakollari ka komentuar vendimin e gjykatës së Durrësit për të mos i dhënë mandatin kandidates së PS, Valbona Sako.

Postuar: 18/07/2019 - 15:42

Ish zv/ministri i Ekonomisë, Eno Bozdo, ka komentuar datën e dekretuar nga presidenti Ilir Meta,

Postuar: 18/07/2019 - 15:25

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm të Ballkanit Perëndimor në M

Postuar: 18/07/2019 - 15:00

Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.

Postuar: 18/07/2019 - 14:55

Partia Demokratike reagoi sot ndërsa në Parlament votohen dy koncesionet e shumëdebatuara Milot-B

Postuar: 18/07/2019 - 14:49

Kryesuesja e misionit të OSBE/ ODIHR Audrey Glover i ka dërguar letër drejtorit të Përgjithshëm t

Postuar: 18/07/2019 - 14:42

Ish-zëvendësministri i Ekonomisë Eno Bozdo i ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 u