BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Politike

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me

Juristi Romeo Kara bën të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale se e ka kallëzuar dy herë penalisht Sali Berishën dhe ish-kryeministri asnjë herë nuk ka folur në publik për akuzat që janë ngritur ndaj tij.

Romeo Kara e quan Berishën të pashpirt, që iu ka vjedhur ëndrrat shqiptarëve dhe paralajmëron se siç e ka lypur ashtu do ta gjejë fundin.

“Une personalisht te kam kallezuar penalisht dy here Sali dhe kurre nuk ke folur ne publik per akuzat e mia, gjithashtu kurre nuk me ke paditur per shpifje ne lidhje me to.

Shpifjen dhe intrigen i ngrite pikerisht ti si institucion ne Shqiperi, pasi uzurpove cdo lloj pushteti dhe instalove patrimonializmin ne vend te demokracise moderne.

Shqiptaret e ndershem nuk te duan, ata qe shohin pertej te sotmes gjithashtu nuk te duan, sahanlepiresit po, ata do te te shoqerojne kudo qe te shkosh.

Si i pashpirt dhe i poshter qe je, na vodhe kontributin, enderrat dhe rinine.

Tani jetojme vetem per te pare fundin tend.

Sic e ke lypur, ashtu do t'a gjesh.”, shkruan Romeo Kara.

Më të lexuarat