Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"I poqën të gjallë në Gërdec, dhe sot i kemi prapë këtu", ky reagim i fortë i zv.kryeministrit nuk pritej

Postuar: 15/03/2019 - 23:47

Sot 11 vite nga tragjedia e Gërdecit ka reaguar zv.kryeministri Erion Braçe. Ai shkruan se njerëzit që shkakatuan këtë tragjedi nuk kanë ikur, janë po aty duke filluar që nga Lulzim Basha i pari i cili ishte anëtar i qeverisë së asaj kohe.

Postimi i plotë:

#15MARS
#MOSEHARROKURREGERDECIN
 
Deri sa te kete #Drejtesi, jo,
Mos e harro kurre #Gerdecin!
 
Ishte dhe eshte,
#KrimiShtetit!
Kerkush nuk mund ta zhbeje kete,
as vete e as me prokuroret dhe,
as me gjykatesit e tij!
 
Thelbi i Gerdecit ishte:
TRAFIKU U ARMEVE DHE MUNICIONEVE!
 
Demontimi ishte aktivitet plotesues,
i qellimte, legalizuar nga #QEVERIAESALIBERISHES,
per te maksimizuar fitimet.
 
Po e perseris, thelbi ishte #TrafikuiArmeve!
 
NUK U HETUA KURRE!
NUK GUXOI KUSH TA HETONTE!
As trafikun, as Qeverine e Berishes, as Ushtrine e tij, as supertrafikantin qe 
e njihnin fare mire pas emrave te shumefishte ne Ballkan, 
te gjithe ne listen e zeze te trafikut!
 
Trafiku i armeve prodhoi 
Fabriken e Vdekjes!
I duhej si mbulim, si paketim ne fillim,
si demontim vdekjeprures por 
me fitim kolosal nga shfrytezimi i nje grushti njerezish te varfer e ne nevoje per pune-mes tyre gra e femije,
me pas!
 
I POQEN TE GJALLE!
Krim me makaber ne kete vend nuk ka patur kurre, kurre!
 
Ky vend nuk do te jete kurre i drejte,
i ndershem e ne paqe,
pa hetuar e ndeshkuar deri ne fund,
politikanet e pushtetaret e perfshire ne trafikun e armeve e municioneve nga Gerdeci.
 
Ate dhe aty ku nuk hetua kurre!
Mos harroni,
ata jane gjalle dhe ne politike;
NUK KANE IKUR, JANE PO ATA!
Babezia i beri bashke ne Gerdec,
donin maksimumin per vete-superfitimet natyrisht dhe,
e ngriten dhe e kontrolluan biznesin kriminal me familjaret e tyre!
E zhvilluan ate biznes ne kafsheri te plote, duke shfrytezuar gra e femije,
ju morren shpirtin aty!
 
JANE PO TE NJEJTET NJEREZ!
Nuk kane ikur kund! Jane mu ketu!
Bejne sikur nuk kujtohen per sot,
por e djeshmja i tmerron!
Sali Berisha i pari, 
ne ate kohe e kete kohe,
ministrat e tij vendimmarres ne Qeveri-perjashtuar dy kundershtues te provuar e te zhdukur prej tij nga PD;
Ministri i Mbrojtjes e Shefi i Ushtrise pas tij, vendimmarres e te perfshire ne kete histori;
Lulzim Basha anetar i asaj qeverie e vendimmarres edhe ky!
 
Askush nga ata qe u perfshine ne Gerdec nuk ka ikur.
Jane kapur me thonje ne politike per ti shpetuar drejtesise ne cdo kohe,
pergjithmone!
 
Tani qe prokuroret e gjykatesit e tyre garante po ikin, jane kapur me thonj pas Shqiperise!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 20:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit dhe Taulant Ballës gjatë takimit në Berat ditën e sotme, ku i ka akuzuar këta të fundit se kanë kërcënuar anëtarët e KQ

Postuar: 21/05/2019 - 20:10

Në vitin 2008, pozita dhe opozita e atëhershme ranë në një mendje për të bërë disa ndryshime në K

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa proteston për një Shqipëri si Europa, duket se vet

Postuar: 21/05/2019 - 19:42

“Mos guxo, asnjë shqiptar nuk e kursen sakrificën për liri, unë i pari”, ka qenë ky p

Postuar: 21/05/2019 - 19:36

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me Lëvizjen e Gruas për Integrim.

Postuar: 21/05/2019 - 19:31

Në pritje të një vote pozitive për çeljen e negociatave nga vendet anëtare të BE-së, Shqipëria ka

Postuar: 21/05/2019 - 19:25

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr