BREAKING NEWS

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja cilit koalicion do t’i bashkohet për zgjedhjet e 25 prillit

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja
x

Politike

I shkoi në zyrë kryekomisionerit Celibashi, ambasadori Soreca zbardh takimin e rëndësishëm: Diskutuam për përgatitjet e zgjedhjeve të 25 prillit!

I shkoi në zyrë kryekomisionerit Celibashi, ambasadori Soreca zbardh

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca përmes një postimi në rrjetet sociale ka zbardhur takimin e rëndësishëm që zhvilloi me kryekomisionerin Ilirjan Celibaashin.

Soreca e ka cilësuar takimin si të shkëlqyeshëm, duke shtuar se është diskutuar në lidhje me përgatitjet e zgjedhjeve të 25 prillit, duke përfshirë identifikimin biometrik të votuesve, zgjatja e ID-ve, votimi i diasporës, votimi / numërimi elektronik dhe dekriminalizimi.

“Takim i shkëlqyeshëm përsëri sot me kryekomisionerin Ilirjan Celibashi. Ne diskutuam përgatitjet e zgjedhjeve 25/4, përfshirë, identifikimi biometrik i votuesve, zgjatja e ID-ve, votimi i diasporës, votimi / numërimi elektronik dhe dekriminalizimi. Nesër Celibashi do t'i bashkohet  takimit me Krerët e Misionit të Bashkimit Evropian”, shkruan Soreca.

Më të lexuarat