BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

“I thashë thirri mendjes shoku”, Ilir Meta nxjerr prapaskenat e takimit ‘kokë më kokë’ me Fatos Nanon dhe propozimin e papritur që i ka bërë: Më tha hajde bëhu kryeministër dhe unë...

“I thashë thirri mendjes shoku”, Ilir Meta nxjerr prapaskenat e

Presidenti Ilir Meta kujtoi mbrëmjen e djeshme një takim që ka pasur me ish-kryeministrin Fatos Nano në vitin 2002. Në atë kohë, Meta nuk pranoi ofertën e Nanos për t’u bërë kryeministër.

Meta tregon se kishte refuzuar sepse kjo gjë duhej të zgjidhej me konsensus. Ai shtoi se i kishte thënë Nanos që t’i thirriste mendjes.

“Fatos Nano më tha hajde bëhu kryeministër, dhe të bëhem unë President. I thashë jo, nuk pranova sepse unë jam student i dhjetorit. Prandaj i thashë thirri mendjes shoku. Bëhu ti kryeministër dhe me konsensus u zgjidh kjo çështje,” u shpreh Meta.

Më të lexuarat