BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x
BREAKING NEWS

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të plotë po i mbush xhepat me para Vladimir Putinit, ja prapaskenat e bujshme

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të
x

Politike

I vetmi emër që nuk u bë publik/ Kush është kandidati surprizë që çon PS-në Lushnje në sondazh

I vetmi emër që nuk u bë publik/ Kush është kandidati

Pasditen e kësaj të premte (28.01.2022) pas mbledhjes Kryesia e Partisë Socialiste vendosi emrat  kandidatëve për bashkitë që do të shkojnë në zgjedhje më 6 mars. I vetmi emër që nuk u bë publik ishte ai për bashkinë e Lushnjës.

Mësohet se dy janë emrat që kanë mbetur në garë, por që siç duket nuk kanë marrë akoma miratimin e Kryeministrit Edi Rama.

Eriselda Sefa kryetarja në detyrë dhe Krenar Haxhiu, drejtor i OSHEE Lushnjës janë dy emrat, të cilët do të garojnë mes tyre për kandidatët për kryetar Bashkie në Lushnjë më 6 mars.

Haxhiu duket se ka pasur një mbështetje të madhe në radhët e kryesisë së PS-së në Tiranë dhe kjo ka qenë arsyeja se pse Taulant Balla nuk ka mundur të bëjë publik emrin e kandidatit te Lushnjës ashtu sikurse u bë me 5 përfaqësuesit politikë të bashkive të tjera.

 

Më të lexuarat