BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Politike

“Ia keni bërë me hile opozitës parlamentare?”, Rama përgjigjet duke marrë shembull filmin e famshëm

“Ia keni bërë me hile opozitës parlamentare?”, Rama

Kryeministri Edi Rama, ku pyet në një intervistë nëse  ia bërë me hile opozitës parlamentare me pranimin e kërkesave të opozitës joparlamentare.

“Një film shumë i famshëm, i një regjisori legjendar ka katër personazhe që marrin pjesë në të njëjtën ngjarje dhe e tregojnë ngjarjen në katër mënyra të ndryshme. Dhe unë e mirëkuptoj gjithmonë tregimin në mënyra të të njëjtave ngjarje, por për të qenë konkret dua t’iu them që së pari ne nuk kemi rënë dakord me të gjitha kërkesat e opozitës parlamentare. Së dyti ne kemi marrë përsipër dhe do ta mbështesim deri në fund marrëveshjen me opozitën jashtë parlamentare”, shprehet Rama.

Më të lexuarat