Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Idrizi: Rama na përdori si çakmak për grekët

Postuar: 11/09/2018 - 18:32

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka zyrtarizuar daljen e saj nga koalicioni me Partinë Socialiste. Vendimi është marrë këtë të martë nga Këshilli Kombëtar i PDIU-së, i cili mandatoi kryetarin e kësaj partie Shpëtim Idrizi që të nisë negociatat me PD-në për koalicion.

Në fjalën e tij Idrizi fajësoi veten për marrëveshjen me qeverinë, ndërsa shtoi se kishte besuar se çështja çame do të ishte pjesë e axhendës.

Por sipas Idrizit, çështja çame është përdorur nga qeveria dhe Kryeministri Edi Rama si çakmak për të arritur marrëveshjen me Greqinë.

“Edhe unë kam bërë gabimet e mia. Edhe unë kam gabuar. Pasi mendova dhe besova se do e çonim para kauzën tonë me këtë maxhorancë. Por skam besuar se dikush mund të luante me fatet e pushtetit. Nuk e mendova se ne do ishim çakmak për rritjen e temperaturave dhe për të arritur marrëveshjen. Do doja që mos të ishte e vërtetë, ndaj ky është faji im”, tha Idrizi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2019 - 14:14

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi pritet të japë një deklaratë ditën e sotme në orën 17.00 në kryesinë e Kuvendit.

Postuar: 20/02/2019 - 14:11

Lidhur me lajmin e publikuar në disa media se Paloka dhe Strazimiri po përgatisin një grup të gat

Postuar: 20/02/2019 - 13:44

Ministrja Etilda Gjonaj bëri me dije përmes një deklaratë se Ministria e Drejtësisë do vijojë të

Postuar: 20/02/2019 - 13:34

Vendimi i deputetit të LSI, Lefter Koka ishte i papritur dhe ngjalli shumë reagime nga figura të

Postuar: 20/02/2019 - 13:33

Në një konferencë për shtyp ministrja e Drejtësisë ka kërkuar hetim për gjyqtarin që i dha lirinë

Postuar: 20/02/2019 - 13:16

Deputeti Gent Strazimiri ka reaguar pas lajmeve të postuara në disa media, se ai po bën gati disa

Postuar: 20/02/2019 - 13:01

Deputetja e PD, Albana Vokshi, njëherësh kryetarja e komisionit të Medias ka komentuar njoftimin