BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Politike

Çifti Meta-Kryemadhi e marrin me 'vrull'/ Luigi Soreca 50 minuta takim në Presidencë, zbardhet kush është ambasadori tjetër që pret në zyrë Monika Kryemadhi

Çifti Meta-Kryemadhi e marrin me 'vrull'/ Luigi Soreca 50

Ka zgjatur 50 minuta takimi kokë më kokë mes ambasadorit të Bashkimit Europian dhe presidentit të vendit, Ilir Meta. 

Akoma asnjë nga zyrat e shtypit nuk kanë zbardhur detaje nga takimi, mendohet se fokusi i bisedës ishte te zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe te Reforma Zgjedhore, e cila ende nuk është përmbushur në fazën e saj finale.

Paralelisht me takimin e Sorecës me Metën, në selinë e Lëvizjes  Socialiste për Integrim ka mbërritur ambasadori në ikje britanik në Tiranë Duncan Norman, i cili është pritur nga Monika Kryemadhi.

Këto lëvizje vijnë pas vendosjes së datës, 25 Prill për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare në vend.

Më të lexuarat