Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ilir floriri dhe takimi me Ramiz Alinë”, Skënder Gjinushi flet hapur: E tha Berisha. Meta më njeh mirë, e di se kush jam

Postuar: 12/07/2019 - 23:52

Skënder Gjinushi rrëfeu takimin e parë me Ilir Metën sot President. Ai kujtoi vitet '90 kur ishte ministër i Arsimit dhe pas kërkesës së tyre shkoi me studentët për të takuar Ramiz Alinë.

"Ilir floriri nuk e kam thënë unë. Në vitin  dy mijë e një cikë, kemi qenë në parlament dhe pasi ka diskutuar Meta kundër projektit të buxhetit të Berishës dhe Berisha tha "ti Ilir floriri. Është thënë në Kuvend në një rrethanë të tillë. Sikur e kishte ai, bëri këtë replikë. Kur u drejtua nga PSD-ja nuk tha gjë për mua". Jo vetëm Meta, se me këta ne njihemi që në '90...

Vetëm Meta e ka thënë njëherë të vërtetën dhe uroj... 'edhe në takimin te Ramiz Alia. Ky është takimi i parë me Metën. Kam vajtur se e kërkuan studentët dhe shkova në autobus me ata se një ditë para Azem Hajdari tha se kemi frikë të shkojmë vetë. Më tha 'ti e njeh sigurimin e shtetit'. I thashë po vij unë me ju në besë. Ishte edhe Lisen Bashkurti. Këta si Berisha, Nano apo Meta e dinë se nuk varem nga kurrëkush" tha ai në Report Tv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 23:32

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu përgjigj ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj se ka punuar kundër interesave të Kosovës.

Ministri Cakaj i hodhi poshtë akuzat.

Postuar: 17/10/2019 - 23:20

Kryeministri bullgar Bojko Borisov kërkon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Ve

Postuar: 17/10/2019 - 23:09

Vetoja e Francës bllokon hapjen e negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Postuar: 17/10/2019 - 22:57

Në prag të vendimit të KE për hapjen e negociatave, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi fajëson q

Postuar: 17/10/2019 - 22:56

Në orët në vijim Shqipëria do të mësojë zyrtarisht vendimin nëse do të hapen negociata me Bashkim

Postuar: 17/10/2019 - 22:46

Kreshnik Spahiu tha se Gent Cakaj duhet të japë dorëheqjen nëse Shqipërisë nuk i hapen nesër nego

Postuar: 17/10/2019 - 22:45

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se presidenti Macron  nuk mund të thotë “po&rdqu