BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Politike

Ilir Kalemaj tregon ‘formulën’ si arrihet bashkimi i PD-së dhe kodi i mesazhit mes demokratëve: Dreka e përbashkët i shërben...

Ilir Kalemaj tregon ‘formulën’ si arrihet bashkimi i

Politologu Ilir Kalemaj në studion e lajmeve në MCN Live ka komentuar lidhur me sfidat e Partisë Demokratike ku u ndal te dreka e përbashkët.

Ai tha se ajo i shërben bashkimit, por nëse në zgjedhjet e 14 majit shkohet me dy kandidatë atëherë kjo do ta penalizojë PD dhe do favorizojë maxhorancën.

"Politika është arti i pajtimeve shoqërore, ajo që shohim ne është një PD e përçarë më shumë se demokratët në bazë. Për fat të keq nëse shkohet me këtë formulë në zgjedhje me dy kandidatë, atëherë do penalizohet PD dhe do favorizohet maxhoranca. Por si arrihet te bashkimi? Kjo drekë i shërben bashkimit në kuptimin që ata nuk janë armiqtë e njeri- tjetrit, por dimë që koha nuk premton për atë që duhet të arrihet sepse ikën një palë zgjedhje, janë djegur disa etapa", u shpreh politologu.

Më tej Kalemaj shtoi se për fat të keq ne nuk kemi balotazh sepse po ta kishim eliminonte peshën e faktorit të dytë apo të tretë.

"Në mesazhet e drekës së PD, mund të ketë edhe njëlloj marrëveshje me zonat e lira sepse nëse do ishte kjo, atëherë mund të them se Elbasani, Durrësi duhet të rrinte me këta kandidatë që janë, thekson Kalemaj.