BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

“Ilir kujdes së do të heq”, Arian Çani befason me deklaratën: Arsyet e vërteta të shkarkimit të presidentit

“Ilir kujdes së do të heq”, Arian Çani befason me

Gazetari Arian Çani ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Ai tha se Presidenti Meta edhe mund të mos ishte shkarkuar.

Sipas Çanit, presidenti ka nervozuar Ramën duke mos i dekretuar ministrat dhe duke e detyruar atë të qëndrojë ministër i Jashtëm.

“Ia lanë në dorë të gjitha të gjatit, pse të mos luaj ai. Unë po të isha në vend të tij do bëja edhe më keq. Përtej diskurit politik unë mendoj se politikisht Meta rriskoi fort, u bë palë, çfarë nuk bëri gjatë fushatës, nuk pati asnjë lloj freni dhe prapë mund të them që mund të rrinte, por ai e ka nervozuar Ramën disa herë dhe e detyroi të ishte ministër i Jashtëm se nuk i firmoste dekretet. Deri në fund të mandatit të dytë edhe mund ta shtynte me atë “Ilir kujdes së do të heq”, tani me të tretin të cilin e dinte që do ta merrte është ndryshe. Meta ka qenë mbrojtës i demokracisë në shumë raste në vend, por problemi nuk është të jesh më i miri, por më i forti”, tha Çani për MCN Tv.